Hospicjum im. Bł. E. Bojanowskiego w Bochni

Posted: 25/08/2010 in Katalogi
Tagi: , ,

Wstęp do katalogu, [w:] Katalog aukcyjny. III Charytatywna Aukcja Dzieł Sztuki, Towarzystwo Przyjaciół Chorych – HOSPICJUM im. Bł. E. Bojanowskiego w Bochni, Bochnia 2007, ss. 1-2, [katalog aukcyjny].

Zaproszenie na aukcję

Szanowni Państwo,

Oddajemy do Państwa rąk katalog III Charytatywnej Aukcji Dzieł Sztuki, z której dochód przeznaczony zostanie na działalność Towarzystwa Przyjaciół Chorych – HOSPICJUM, im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni.

Towarzystwo powstało w 1999 roku, aby zapewniać pomoc chorym i potrzebującym. Obecnie instytucja działa na dwóch podstawowych frontach: Hospicjum Domowe – zajmujące się zapewnianiem pomocy lekarskiej, pielęgniarskiej i duchowej osobom chorym na nowotwory oraz Długoterminowa Opieka Pielęgniarska – obejmująca pomocą osoby nieuleczalnie chore. Hospicjum prowadzi również wypożyczalnię sprzętu medycznego: ssaków, łóżek, wózków, kul, materacy itp.

Dotychczas w ramach działalności Towarzystwa, kilkadziesiąt osób z miasta i powiatu, objętych zostało opieką długoterminowo-hospicyjną.

Stowarzyszenie istnieje i działa dzięki środkom finansowym pozyskiwanym ze składek członkowskich, przeprowadzanych kwest, imprez charytatywnych, darowizn, a także poprzez uczestnictwo w sponsorowanych programach. Do stałych inicjatyw należą: akcja „Wigilijne Sianko”, mająca miejsce przed Świętami Bożego Narodzenia oraz kwesta w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Od 2003 roku Towarzystwo jest uczestnikiem ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei”, natomiast od stycznia 2004 uzyskuje kontrakty z NFZ.

Od kilku lat stowarzyszenie zbiera środki na wyremontowanie i dostosowanie domu w Brzeźnicy, ofiarowanego przez  państwa  Marię i Juliana Hopkowiczów. Celem tej inicjatywy jest stworzenie miejsca dziennego pobytu dla osób starszych, samotnych i wymagających opieki, jak również zorganizowanie Poradni Zwalczania Bólu i Obrzęku Limfatycznego.

Przedsięwzięcie to, jak i kontynuacja dotychczasowej działalności zależeć będzie od posiadanych środków finansowych. Dlatego też, prosimy o aktywny udział w dzisiejszej licytacji oraz polecamy się pamięci wszystkich Państwa, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas tegorocznej aukcji.

Z poważaniem,

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s